КЗ

«Вінницько-Хутірський ЗДО ВМР»

Адреса:

Режим роботи:

Немирівське шосе, 94 – к, с. Вінницькі Хутори

Понеділок - П’ятниця

08:00-19:00

На варті здоров`я

Картки Сили

Запропоновані картки містять зображенням тварин, птахів, риб, комах, а також певних об’єктів та явищ природи.
На звороті картки є невеличкий опис із пропозицією до дії.
Для цих карток Світлана Ройз обирала образи, які знайомі майже всім дітям і які легко сприймаються ними в будь-якому віці. Картки можна
використовувати як діагностичний чи терапевтичний інструмент, а також як гру. Вони придатні для індивідуальної та для групової роботи.


Думайте про майбутнє, не про минуле. Мрійте, плануйте, обговорюйте зі значущими людьми, що ви зробите найпершим після встановлення миру. Такі роздуми та розмови наснажують і стабілізують. 

Позбудьтеся почуття провини. Не звинувачуйте себе у тому, що сталося, або у тому, що ви щось зробили не так. Ви зробили все, що могли на той момент. Крапка. 34 

Намагайтеся їсти та спати. Якщо харчування доступне, так само їжте, а не лише намагайтеся нагодувати дитину. Намагайтеся спати, коли це можливо. Ваш фізичний стан – гарантія безпеки вашої дитини. 

Просіть про допомогу. Якщо ви потребуєте допомоги або підтримки – попросіть про неї. Звертатися по допомогу – не соромно. 

Говоріть про свої емоції. Спілкуйтеся зі значущими для вас людьми, говоріть про свої емоції та переживання. Телефонуйте рідним. Просте «Як ти?» здатне наснажити і вас, і того, кому ви телефонуєте. 

Гепатит А – це вірусна інфекція, яка вражає печінку. Захворювання викликається вірусом гепатиту А (HAV) і в основному передається через вживання зараженої їжі та води або через прямий контакт з інфікованою людиною. Вірус зазвичай зустрічається у фекаліях інфікованих людей і може поширюватися, якщо не дотримуватись належної гігієни рук або при вживанні зараженої їжі чи води.

Функції печінки в нашому організмі:

  • Нейтралізація токсинів у крові та виведення їх з організму.
  • Участь у процесі травлення.
  • Участь в обміні речовин.
  • Вироблення факторів згортання крові.

При попаданні до печінки вірусу гепатиту А клітини цього життєво важливого органу починають руйнуватися. Причому відбувається це з двох причин: по-перше, клітини гинуть через вплив вірусу, а по-друге, наш власний імунітет атакує їх, оскільки має зруйнувати клітини, уражені вірусом.

Як вірус гепатиту А потрапляє до нашого організму?

Шлях називається “фекально-оральний”. Інфікування може відбуватися через брудні руки, заражену воду, до якої, на жаль, належать багато джерел і водойми, в яких міститься гепатит А, немиті овочі/фрукти, через близький контакт із носієм вірусу.

Вірус гепатиту А дуже стійкий: при кип’ятінні він гине не відразу, а лише через 5-10 хвилин. У відкритій воді може жити кілька діб, що пояснює спалахи захворюваності у літній період

У групі ризику – кожен, хто не щепився і не хворів на гепатит А. Найбільш небезпечний вірус для дітей молодшого віку та для людей похилого віку, особливо за наявності хронічних захворювань.

Гепатит А симптоми

  • біль у животі
  • нудота, блювання
  • діарея
  • втрата апетиту
  • підвищення температури тіла 
  • слабкість, головний біль
  • темна сеча та знебарвлений стілець
  • пожовтіння шкіри, склер, слизових

Профілактика гепатиту А

Профілактика є ключем до запобігання зараженню гепатитом А, і найефективнішою профілактикою є вакцинація. Вакцина проти гепатиту А безпечна та високоефективна, забезпечує тривалий імунітет проти вірусу. Зазвичай вакцину вводять двома дозами з рекомендованим інтервалом між дозами від 6 до 18 місяців.

Інші профілактичні заходи включають:
•    Гігієна рук: ретельно мийте руки з милом і водою після використання ванної кімнати, перед приготуванням або вживанням їжі та після контакту з потенційно забрудненими предметами.
•    Будьте обережні з їжею та водою, які ви споживаєте, особливо під час поїздок у райони з поганими санітарними умовами. Уникайте вживання сирих або недоварених молюсків і забрудненої води.
•    Постконтактна профілактика: для осіб, які зазнали впливу вірусу гепатиту А або мають високий ризик, постконтактна профілактика імуноглобуліну може забезпечити тимчасовий захист від вірусу.
•    Дотримуйтеся правил гігієни: підтримуйте чистоту в середовищі проживання та уникайте спільного використання особистих речей (таких як зубна щітка чи бритви), які можуть контактувати з інфікованими рідинами організму.
•    Запобіжні заходи під час подорожі: якщо ви подорожуєте в регіони, де поширений гепатит А, переконайтеся, що ви вакциновані перед поїздкою та дотримуйтесь заходів безпеки в їжі та воді.
Дотримуючись цих профілактичних заходів, можна значно знизити ризик зараження гепатитом А і захистити себе від цієї вірусної інфекції.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу zobrazhennya_viber_2023-04-26_09-29-59-822-708x1024.jpg

Поради батькам:
“Як навчити дітей правильної
поведінки за столом”

1. Будьте послідовні. Завжди реагуйте однаково на неналежну поведінку дитини. Якщо ви поступилися дитині хоча б раз, ви тим самим сказали їй: якщо поводитися погано, можна, зрештою, домогтися свого.
2. Дивіться дитині в очі. Говорячи з дитиною, постарайтеся, щоб ваші очі були на одному рівні з очима дитини, якщо потрібно, нахиліться. Це забезпечить якнайбільшу увагу дитини, коли ви говоритимете з нею.
3. Кажіть лише раз. Привчіть дитину, що те, що ви кажете, ви кажете лише раз, і тому вона повинна слухати.
4. Виразно формулюйте свої вимоги. Коли ви пояснюєте дитині, якої поведінки від неї вимагаєте, будьте настільки докладні, наскільки це можливо.
5. Пам’ятайте золоте правило позитивного посилення. Завжди ігноруйте поведінку, якої ви хочете позбутися, і хваліть за поведінку, яку ви хотіли б бачити знову.

Консультація “Правила харчування дошкільнят”