КЗ

«Вінницько-Хутірський ЗДО ВМР»

Адреса:

Режим роботи:

Немирівське шосе, 94 – к, с. Вінницькі Хутори

Понеділок - П’ятниця

07:00-19:00

На варті здоров`я


Вірусний гепатит А

Гепатит А – це вірусна інфекція, яка вражає печінку. Захворювання викликається вірусом гепатиту А (HAV) і в основному передається через вживання зараженої їжі та води або через прямий контакт з інфікованою людиною. Вірус зазвичай зустрічається у фекаліях інфікованих людей і може поширюватися, якщо не дотримуватись належної гігієни рук або при вживанні зараженої їжі чи води.

Функції печінки в нашому організмі:

  • Нейтралізація токсинів у крові та виведення їх з організму.
  • Участь у процесі травлення.
  • Участь в обміні речовин.
  • Вироблення факторів згортання крові.

При попаданні до печінки вірусу гепатиту А клітини цього життєво важливого органу починають руйнуватися. Причому відбувається це з двох причин: по-перше, клітини гинуть через вплив вірусу, а по-друге, наш власний імунітет атакує їх, оскільки має зруйнувати клітини, уражені вірусом.

Як вірус гепатиту А потрапляє до нашого організму?

Шлях називається “фекально-оральний”. Інфікування може відбуватися через брудні руки, заражену воду, до якої, на жаль, належать багато джерел і водойми, в яких міститься гепатит А, немиті овочі/фрукти, через близький контакт із носієм вірусу.

Вірус гепатиту А дуже стійкий: при кип’ятінні він гине не відразу, а лише через 5-10 хвилин. У відкритій воді може жити кілька діб, що пояснює спалахи захворюваності у літній період

У групі ризику – кожен, хто не щепився і не хворів на гепатит А. Найбільш небезпечний вірус для дітей молодшого віку та для людей похилого віку, особливо за наявності хронічних захворювань.

Гепатит А симптоми

  • біль у животі
  • нудота, блювання
  • діарея
  • втрата апетиту
  • підвищення температури тіла 
  • слабкість, головний біль
  • темна сеча та знебарвлений стілець
  • пожовтіння шкіри, склер, слизових

Профілактика гепатиту А

Профілактика є ключем до запобігання зараженню гепатитом А, і найефективнішою профілактикою є вакцинація. Вакцина проти гепатиту А безпечна та високоефективна, забезпечує тривалий імунітет проти вірусу. Зазвичай вакцину вводять двома дозами з рекомендованим інтервалом між дозами від 6 до 18 місяців.

Інші профілактичні заходи включають:
•    Гігієна рук: ретельно мийте руки з милом і водою після використання ванної кімнати, перед приготуванням або вживанням їжі та після контакту з потенційно забрудненими предметами.
•    Будьте обережні з їжею та водою, які ви споживаєте, особливо під час поїздок у райони з поганими санітарними умовами. Уникайте вживання сирих або недоварених молюсків і забрудненої води.
•    Постконтактна профілактика: для осіб, які зазнали впливу вірусу гепатиту А або мають високий ризик, постконтактна профілактика імуноглобуліну може забезпечити тимчасовий захист від вірусу.
•    Дотримуйтеся правил гігієни: підтримуйте чистоту в середовищі проживання та уникайте спільного використання особистих речей (таких як зубна щітка чи бритви), які можуть контактувати з інфікованими рідинами організму.
•    Запобіжні заходи під час подорожі: якщо ви подорожуєте в регіони, де поширений гепатит А, переконайтеся, що ви вакциновані перед поїздкою та дотримуйтесь заходів безпеки в їжі та воді.
Дотримуючись цих профілактичних заходів, можна значно знизити ризик зараження гепатитом А і захистити себе від цієї вірусної інфекції.

Поради батькам:
“Як навчити дітей правильної
поведінки за столом”

1. Будьте послідовні. Завжди реагуйте однаково на неналежну поведінку дитини. Якщо ви поступилися дитині хоча б раз, ви тим самим сказали їй: якщо поводитися погано, можна, зрештою, домогтися свого.
2. Дивіться дитині в очі. Говорячи з дитиною, постарайтеся, щоб ваші очі були на одному рівні з очима дитини, якщо потрібно, нахиліться. Це забезпечить якнайбільшу увагу дитини, коли ви говоритимете з нею.
3. Кажіть лише раз. Привчіть дитину, що те, що ви кажете, ви кажете лише раз, і тому вона повинна слухати.
4. Виразно формулюйте свої вимоги. Коли ви пояснюєте дитині, якої поведінки від неї вимагаєте, будьте настільки докладні, наскільки це можливо.
5. Пам’ятайте золоте правило позитивного посилення. Завжди ігноруйте поведінку, якої ви хочете позбутися, і хваліть за поведінку, яку ви хотіли б бачити знову.

­­

­

Консультація “Правила харчування дошкільнят”

­

Профілактика дитячих інфекційних захворювань

Перед тим, як влаштуватися в дитячий садок, батьки повинні проставити малюкові необхідний курс профілактичних щеплень. Це убереже дитину від досить важких захворювань, багато з яких відносяться до категорії смертельно небезпечних. Поки сучасна медицина не придумала і не розробила нічого більш ефективного, ніж план профілактичних дитячих щеплень. З тієї причини, що ефективність антибіотиків стає все нижче, ніякого іншого методу захисту дитини придумати просто неможливо. щоб вакцинація принесла свої позитивні результати, варто грамотно підготувати до них дитину.
За календарем щеплень дитина отримує захист від 10 інфекцій У ст. 12 Закону «Про захист населення від інфекційних хвороб» йдеться про те, що особам, які не досягли 15-річного віку, щеплення проводиться за згодою батьків, а особам віком від 15 до 18 років – за їхньою згодою та згодою батьків. Тобто законодавчо передбачено добровільність проходження відповідних процедур. Але ж у ст. 15 цього ж таки Закону сказано, що дітям, які не отримали щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів забороняється.
 
 

Головні тези, які потрібно знати про вакцинацію і реальні загрози вашому життю.

Вакцинація – це захист від 10 смертельно небезпечних хвороб.
  • Гепатит В викликає вірус, який вражає печінку, призводить до розвитку цирозу і раку печінки, а це може призвести до смерті.
  • Туберкульоз передається повітряно-крапельним шляхом, призводить до ураження легень, кісток, туберкульозного менінгіту, смерті.
  • Поліомієліт викликає вірус, який передається через брудні руки, забруднені харчові продукти і воду, іноді – повітряно-крапельним шляхом, вражає нервові клітини, що відповідають за рухи, і викликає параліч. Паралітична форма поліомієліту невиліковна.
  • Дифтерія передається повітряно-крапельним шляхом, проявляється у вигляді ангіни, під час якої у горлі утворюються плівки, що ускладнюють дихання і можуть призвести до смерті.
  • Кашлюк передається повітряно-крапельним шляхом, характеризується запаленням дихальних шляхів і супроводжується нападами спазматичного кашлю, який може призвести до зупинки дихання.
  • Правець передається при потраплянні в рани зараженого грунту, предметів (наприклад, цвяхів), проявляється сильними судомами, які можуть призвести до переломів кісток.
  • ХІБ-інфекція (гемофільна інфекція) передається повітряно-крапельним шляхом, у дітей від 5 років провокує розвиток пневмонії, гнійного менінгіту, запалення надгортанника, що призводить до задухи (епіглотиту), запалення середнього вуха (отиту), гнійного запалення суглобів (артриту), запалення кістки (остеомієліту), “зараження” крові (сепсису).
  • Кір передається повітряно-крапельним шляхом, може призвести до запалення мозку (енцефаліту), ураження органу слуху, інвалідності, смерті.
  • Краснуха передається повітряно-крапельним шляхом, особливо небезпечна при вагітності.
  • Епідемічний паротит (свинка) передається повітряно-крапельним шляхом, особливо небезпечний при вагітності, в рідких випадках може призвести до смерті.
  • Для порівняння, в Австрії проводиться імунізація проти 17 інфекцій, у США та Польщі – проти 16, у Швейцарії – 14, в Німеччині – 13, у Франції, Італії, Великобританії – 12.
Вакцинація – єдиний надійний спосіб захисту від хвороб і важких ускладнень.